پنجشنبه 28 شهريور 1398 - 20 محرم 1441
 منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398     |     کد : 3575

به مناسبت گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی

27 اردیبهشت ماه، روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در ایران گرامی باد

27 اردیبهشت ماه روزی که درسطح جهانی نیزبه عنوان روزارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری شده است، به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات در ایران، تعیین گردیده است.

27 اردیبهشت ماه به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات در ایران، تعیین گردیده است.این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را بعنوان هنرهشتم مرور کنیم.
امروزه،نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری های مدیریتی و استراتژیک یک سازمان، نقشی قابل توجه است. نقش روابط عمومی به عنوان ابزارمدیریتی برای فعالیتهای حرفه ای، علمی و الکترونیکی،‌ از مشخصه های جدید روابط عمومی در عصر ارتباطات است. بنا بر این،‌ از نقاط برجسته و ممتاز در مدیریت استراتژیک، تأکید بر محیط برون سازمانی و حتی جهانی است و در واقع،‌ منظور از وظایف استراتژیک روابط عمومی، دخالت در روند تصمیم گیری سازمان است.
اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.
روابط عمومی مدون و برنامه ریزی شده یکی از ابزارهای قوی مدیریت افکار است، روابط عمومی به عنوان اصلی ترین حلقه ارتباط بین مدیران و کارکنان، مسئولیت خطیری در فرآیند دسترسی مدیران و افکارجمعی کارکنان دارند به همین دلیل توجه ویژه به روابط عمومی، به عنوان نهادی که می تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم مدیران با کارکنان اقدام کند، بسیار حائز اهمیت است.
به هرحال نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه روابط عمومی در کشور با اجرایی شدن این توجهات می‌تواند گام‌های بلندی را در حرکت روبه رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی در کشور بردارد و این حرفه و فن تخصصی را در جایگاه و مرتبه و منزلت واقعی خویش قرار دهد. در واقع می‌توان گفت روزملی ارتباطات و روابط عمومی می‌تواند نقطه عطفی را در توسعه و تحول واحدهای روابط عمومی در ایران ایجاد نماید.


نوشته شده در   پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398  ساعت  09:08   توسط   حکیمه حسن زاده    تعداد بازدید  24
ویرایش شده در شنبه 28 ارديبهشت 1398 ساعت 09:37 توسط حکیمه حسن زاده
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :