پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 17 شوال 1440
 منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 28 آذر 1397     |     کد : 3807

بازدید بخشدار مرکزی ورزقان از فرآیند برگزاری دوره های مهارتی حسابداری، مکاتبات اداری و آیین نگارش ویژه دهیاران

در راستای توانمندسازی دهیاران، دوره های مهارتی حسابداری، مکاتبات اداری و آیین نگارش با مشارکت بخشداری مرکزی توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان درحال برگزاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، ابوالفضل آتمیانلو رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ورزقان ضمن اعلام این خبر افزود: اجرای دوره های مهارتی برای دهیاران با همکاری بخشدار محترم بخش مرکزی از سال 96 در دستور کار مرکز قرارگرفته است و در سال گذشته با تشکیل جلسات نیازسنجی و مشارکت دهیاران در روستاهای شهرستان، دوره های مهارتی را مطابق با نیاز منطقه اجرا نموده است.
میکائیلی، بخشدار مرکزی در بازدید از اجرای دوره های مهارتی توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای برای دهیاران بخش مرکزی گفت: مهارت آموزی، نقش تعیین کننده ای در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در توسعه زیرساختهای اقتصادی روستاهای شهرستان خواهد داشت.
وي در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش جوانان و فارغ التحصیلان در توسعه روستاها گفت: بخش عمده ای از فعاليتها در حوزه كشاورزي در اكثر مناطق روستايي به شكل كاملاً سنتي و غيرعلمي و غيرفني انجام مي شود كه بايد در این زمینه نیز با فرهنگ سازی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای فعالیتها را به روز نماییم.
وي هدف از ارائه آموزشهاي مهارتي به جامعه روستايي را، ارتقاء مهارت روستائيان و افزايش اشتغال در روستاها، افزايش بهره وري، توليد مواد فرآوري شده كشاورزي، توزيع مناسب آموزش در مناطق روستايي، تشويق روستائيان به راه اندازي صنايع روستايي و توسعه مشاغل خانگي عنوان کرد.
میکائیلی در پایان، بر لزوم نيازسنجي روستايي، در راستای اجرای آموزش های موردنیاز روستاها و همکاری با مرکز آموزش فنی  و حرفه ای شهرستان تاکید نمود.
 
 


نوشته شده در   چهارشنبه 28 آذر 1397  ساعت  08:13   توسط   حکیمه حسن زاده    تعداد بازدید  96
ویرایش شده در دوشنبه 3 دي 1397 ساعت 11:36 توسط حکیمه حسن زاده
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :