پنجشنبه 30 خرداد 1398 - 17 شوال 1440
 منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 13 دي 1397     |     کد : 3835

در چهارمین نشست روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی عنوان شد:

یعقوب نماینده: باید به سمت کیفیت بخشی به آموزشها در راستای اشتغالزایی حرکت کنیم

چهارمین نشست روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور مدیرکل، معاونین، مشاورین، کارشناسان مسئول، جمعی از کارشناسان و روسای مراکز و معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره ) در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آدربایجان شرقی، چهارمین نشست روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور مدیرکل، معاونین، مشاورین، کارشناسان مسئول، جمعی از کارشناسان و روسای مراکز و معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره ) در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.
یعقوب نماینده، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، خروجی محور بودن( کیفیت بخشی ) آموزش های فنی و حرفه ای را از اهم این سیا ست ها عنوان کرد و افزود: دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون محترم وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز بر خروجی محور بودن فعالیت های آموزشی فنی و حرفه ای در جامعه به خصوص در راستای اشتغال تاکید دارند.
 
یعقوب نماینده در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای انجام رسالت اصلی خود که همانا ارائه آموزش های مورد نیاز بازارکار در راستای اشتغالزایی است، همچنان با قوت هرچه تمام تر در بخش های دولتی و خصوصی فعالیت می کند و این در حالی است که در اکثر مواقع منجر به اشتغال پنهان می شود و متاسفانه این خروجی به جهت اینکه توسط مهارت آموز ایجاد می شود، به چشم نمی آید و اشتغالزایی محسوب نمی شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم تقویت بخش خصوص ( آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ) با نگرشی صحیح و تخصصی با رویکرد توجه به آموزشهای فنی و حرفه ای  بخش خصوصی، در استان تاکید نمود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی همچنین در خصوص مباحثی چون، واگذاری ها، درآمد زایی، ساماندهی نیروی انسانی ، آموزش کارکنان ،hse، ایمنی، حفاظت و بهداشت و برگزاری المپیاد ملی مهارت با مشارکت بخش صنعت را ارائه نمود.

 
یعقوب نماینده، از طرح تکاپو، تسهیلات فراگیر و روستایی ، مشاغل خانگی به عنوان سیاستهای اشتغال کشور نام برد و افزود: با توجه به ورود تکنولوژِی های جدید، آموزش های فنی و حرفه ای نیز باید به سمت حرفه ای شدن ، تخصصی شدن و نو شدن حرکت کند و این موضوع در طرح تکاپو( توسعه کسب و کارهای پر رونق و با فراوانی بالا) لحاظ شده است.
وی تصریح نمود: اجرای طرح تکاپو منوط به آموزش ( به روز ) و هدایت رشته ها و حرفه ها در راستای این طرح باید باشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در پایان، ضمن تشکر از کارکنان در راستای انجام وظایف سازمانی، بر ایجاد شور و نشاط کاری، تقویت روحیه هم دلی ، مشارکت جمعی و هم افزایی تاکید نمود.

 نوشته شده در   پنجشنبه 13 دي 1397  ساعت  18:12   توسط   حکیمه حسن زاده    تعداد بازدید  130
ویرایش شده در شنبه 15 دي 1397 ساعت 09:08 توسط مدیر فنی سایت-فضلی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :