چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذو الحجة 1441
 منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : دوشنبه 6 مرداد 1399     |     کد : 4509

هم زمان با هفته ملی مهارت در برنامه زنده تلویزیونی " گئجه لر " شبکه استانی سهند عنوان شد:

رضا اختیار وکالتی: تا زمانیکه ارزش مهارت و مهارت آموزی در جامعه نهادینه نشود، مشکل اشتغال نیز، حل نخواهد شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی و جمعی از کارکنان و خانواده محترم آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با حضور در محل ضبط برنامه زنده تلویزیونی" گئجه لر "شبکه استانی سهند، ششم مرداد، روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای را گرامی داشتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی و جمعی از کارکنان و خانواده محترم آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با حضور در محل ضبط برنامه زنده تلویزیونی" گئجه لر "شبکه استانی سهند، ششم مرداد، روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای را گرامی داشتند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، رضا اختیار وکالتی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در گفتگو با مجری برنامه زنده تلویزیونی " گئجه لر" شبکه استانی سهند، ضمن تبریک هفته مهارت به خانواده پر تلاش آموزش فنی و حرفه ای استان و جامعه مهارتی و آرزوی صحت و سلامتی برای همه عزیزان در برون رفت از بیماری کرونا، افزود: متاسفانه در سالهای اخیر با توجه به مد شدن مدرک گرایی،  گرایش به سمت آموزشهای فنی و مهارتی کاهش یافته که این امر در افزایش نرخ بیکاری بی تاثیر نبوده است.
رضا اختیار وکالتی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ششم مرداد، روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: کارآفرینی در جامعه زمانی اتفاق می افتد که نگاه به مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای در آن جامعه، جدی تر گرفته شود.
وی با اشاره به عناوین روزشمار این ایّام، اظهار داشت: با توجه به نقش مهم خانواده ها، مردم، مجلس و سایر نهادها و ارگانهای مرتبط با حوزه های مهارتی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این هفته ضمن ارتباط با سایر دستگاههای مربوطه سعی در معرفی و توسعه فرهنگ مهارتی در بین اقشار مختلف جامعه نمود.
وی ادامه داد: تا زمانیکه ارزش مهارت و مهارت آموزی در جامعه نهادینه نشود، مشکل اشتغال حل نخواهد شد.

 

 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی افزود: مولفه اصلی و شرط لازم اشتغال، مهارت است و چنانچه مهارت در جامعه ای کم رنگ باشد، اشتغال نیز در آن جامعه اتفاق نخواهد افتاد و اگر هم باشد، پایدار نخواهد بود.
وکالتی تصریح نمود: تا زمانیکه انسانهای ماهر و دارای مهارت در جامعه ارزش نداشته باشند، جامعه از بیکاری رنج خواهدد برد.
وی در پایان با اشاره به شعار همیشگی آموزش فنی و حرفه ا ی استان آذربایجان شرقی، مبنی بر " هر آذربایجانی، یک مهارت " بر لزوم فرهنگ سازی صدا و سیما و سایر نهادهای موثر در راستای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای تاکید نمود.
 
 

 


نوشته شده در   دوشنبه 6 مرداد 1399  ساعت  12:07   توسط   حکیمه حسن زاده    تعداد بازدید  51
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :