دوشنبه 26 مهر 1400 - 11 ربيع الأول 1443
 منوی اصلی
 
 
 
تاریخ : شنبه 17 مهر 1400     |     کد : 4992

از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

سند توسعه آموزش کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ابلاغ شد

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «سند توسعه آموزش کارآفرینی و مهارت های کسب و کار» و برنامه های عملیاتی نیمه دوم سال 1400 را در راستای اجرایی کردن «سند ملی مهارت» برای اجرا به استان ها ابلاغ کرد

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «سند توسعه آموزش کارآفرینی و مهارت های کسب و کار» و برنامه های عملیاتی نیمه دوم سال 1400 را در راستای اجرایی کردن «سند ملی مهارت» برای اجرا به استان ها ابلاغ کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان با اعلام این خبر گفت: این سند در راستای اجرایی نمودن سند ملی مهارت و دستورالعمل های اجرایی آن آماده و به ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ابلاغ شد.
وی افزود: دستورالعمل های ایجاد مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار، کارگاه های کارآفرینی مهارت بنیان و برگزاری جشنواره انتخاب مهارت آموختگان کارآفرین برتر از دستورالعمل های اجرایی سند مذکور است.
معاون آموزش سازمان تصریح کرد: ارائه الگوهای کارآفرینی مهارت محور، ارتقای جایگاه مهارت آموختگان کارآفرین در جامعه، حمایت، تشویق و ایجاد انگیزه در مهارت آموختگان برای راه اندازی کسب و کارهای جدید  از اهداف این سند است.
حاتم زاده در ادامه افزود: برنامه هماهنگی و تبادل نظر با دستگاه ها و سازمان های عضو شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی، سایر نهادها و ارگان های ذیربط، مراکز حمایت از تیم های استارتاپی مانند شتاب دهنده ها، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، مراکز و کارخانه های نوآوری از دیگر اهداف سند مذکور است.

 


PDF چاپ چاپ