اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی

تاریخ : دوشنبه 24 مرداد 1401
کد 5551

فرماندار شهرستان اهر در دیدار با تلاشگران عرصه مهارت آموزی این شهرستان :

مهارت و حرفه آموزی در دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ابوالفضل غنی زاده در جمع مسئولان از حمایت فرمانداری برای ایجاد کارگاه های آموزشی در توسعه تولید، دانش بنیان و افزایش سطح آگاهی در حوزه کسب وکار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، فرماندار اهربا بیان اینکه عدم آشنایی و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌ها یکی از عوامل مهم بیکاری جوانان تحصیل کرده به شمار می رود، گفت: نیاز است در دانشگاه ها و مراکز علمی بیشتر به حوزه مهارت و حرفه آموزی توجه شود.

ابوالفضل غنی زاده در جمع مسئولان از حمایت فرمانداری برای ایجاد کارگاه های آموزشی در توسعه تولید، دانش بنیان و افزایش سطح آگاهی در حوزه کسب وکار خبر داد و گفت: باید زمینه ی ایجاد آنها از طریق آموزشگاه های فنی و حرفه ای با مهارت های حرفه ای ، زبان بازار و مدیریت کسب و کار و غیره فراهم شود. 

وی ظرفیت‌های شهرستان اهر و منطقه ارسباران را در حوزه های معدنی، گردشگری، صنایع دستی و غیره بسیار بالا برشمرد و خواستار ایجاد فرصت های مناسب کسب و کار و کارگاه های زودبازده شد.

غنی زاده، در ادامه بر ضرورت ایجاد و راه‌اندازی کارخانه‌ها و صنایع پایین دست محصولات میوه، خصوصاً میوه سیب سردرختی با محوریت آموزش مهارت‌های فنی و حرفه ای برای جوانان بیکار تاکید کرد و افزود: با راه اندازی کارگاه ها و کارخانجات آبمیوه، چیپس و غیره که محصول سیب از جمله غالب ترین تولید باغات اهر با تولید سالانه ۷۰ هزار تن می باشد می توان در کنار فروش و صادرات این محصول زمینه ایجاد کسب و کار و اشتغال جوانان منطقه را نیز فراهم کنیم.